meggie2707
meggie2707
20-03-2018
Mathematics
contestada
If six costs 2.50 what does one cost
Respuesta :
Theoneandonlyfire
Theoneandonlyfire
20-03-2018
2.50/6 = .48
one would cost .48
Answer Link
julianguyen5408
julianguyen5408
20-03-2018
2.50 divided by 6 is 0.1467
So one costs 0.1467
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Which statements correctly identify limitations of the factors of production?
Fair use laws allow someone to parody other's work.
Psychologists have identified four stages of personality growth. In which stage does a person develop life skills and learn to take initiative?
A light ray travelling from diamond into air has an angle of refraction of 56°. A piece of glass is then placed right next to the diamond. (a) How will the angl
TW¯¯¯¯¯¯TW¯ is a diameter of circle XX, and TW¯¯¯¯¯¯TW¯ is parallel to UV¯¯¯¯¯UV¯. Circle X with diameter TW and parallel chord UV. If the measure of arc TUTU i
Which of the following led to the Panic of 1819? Select all that apply.
The above picture is of a shoeprint with blood on it. What type of contact bloodstain is this? A) wipe B) swipe C) transfer D) cast off
What issues were settled between the united states and great britain in 1817 and 1818?
What is meant by "another Vietnam"? the creation of an East Vietnam a foreign conflict that may result in another long U.S. military commitment a Vietnamese
Which number sentences show how to solve the problem? A pair of socks costs $5.00. A package of 3 pairs costs $12.00. How much would you save if you buy 2 packa
ACCESS MORE