Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 27-01-2016
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for $4.60 based on this rate, how much would 1 burger cost?

Respuesta :

Daylin129 Daylin129
  • 27-01-2016
4 divided by $4.60 gives you your unit rate 

$1.15
Answer Link

Otras preguntas

Solving systems by elimination: 2x + 4y = -4 3x + 5y = -3 Please show me your work so I can do the rest myself. Thanks!
What three islands are located off the East African coast
Trying to translate word problems. Five times the sum of 3 and twice some number is 70. what is the number?
in an expression(8/9) squared (-81)+3/5dividedby-9/10
is it possible for a distance versus-time graph to be a vertical line?
What are two different ways to describe and label the layers of the Earth?
If the speed of an object is tripled, its kinetic energy will be
You have a cylinder with a diameter of 15 inches and a height of 12 inches. What is the volume of the largest sphere thg will fit inside it? If you can will you
When was World War I?
If the speed of an object is tripled, its kinetic energy will be