dimanstephens12 dimanstephens12
  • 27-01-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit rate of $11.49 for 3 packages

Respuesta :

EveTheAwsome4
EveTheAwsome4 EveTheAwsome4
  • 27-01-2016
$11.49/3
3.83
The unit rate is $3.83
Answer Link
Аноним Аноним
  • 27-01-2016
$3.89 is the answer if I'm understanding correctly. $11.49 divided by 3 equals $3.89 per package. Sorry if I understood the question wrong!
Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation. 6x + 7 = 8x – 15
he diffusion of water through a semipermeable membrane is an example of _________ and __________.
The Roosevelt Corollary allowed the United States to intervene in Latin American countries that What ?
How did Carroll, Reed, and Lazear assist in Cuba's progress as a nation?
PLZ HELP! Poem= The Tyger The archetypal image of fire is used frequently in this poem. This archetype represents power. Which statement best explains how this
Which problem caused congress to stop using paper money
How do u reduce 3/9 this its two Hard
what is the answer?I dont get it please help!
what is the formula to determine the volume of a large container
how do you put scarce and savings in a sentence
ACCESS MORE