1: Use the unit price to find the Total price
8 gallons at $1.94 per gallon
A: $15.52
B: $24.25
C: $17.46
D: $15.20

2: You pay $1.75 for 5 bagels. What is the Unit price?
A: $0.09 per bagel
B: $0.45 per bagel
C: $0.35 per bagel
D: $0.44 per bagel

3: Which is the best buy?
A: $12.60 for 7 bottles of juice
B:$10.98 for 6 bottles of juice
C: $18.10 for 10 bottles of juice
D: $16.38 for 9 bottles of juice


May one of you help me with this? Please explain how to do each question! Could you also teach me how to do "Unit Price"? Tysm..