Ikaika1 Ikaika1
  • 27-01-2016
  • Mathematics
contestada

wich one is cheer to buy 20 for 4.40 or 24 for 4.80

Respuesta :

CyanideCupcakes69
CyanideCupcakes69 CyanideCupcakes69
  • 27-01-2016
4.4/20=0.22 per item 4.8/24=0.2 per item Answer: 24 for 4.80
Answer Link

Otras preguntas

How is the process of dividing integers similar to the process of multiplying integers
Shaylyn measured her house as 5 meters tall.What is the equivalent measure
Why was the growth of trade important? Neolithic Nel
what is 16,326 rounded to the ten
12/15 in simplest form
Who believes that everyone can worship in their own way, whether at a temple or by practicing yoga at home?
distributive property of 5x198
What did the colonies of Connecticut Rhode Island and New Hampshire have in common
My homework question says...... Have students write a story problem that can be solved by finding the sum of 506,211 and 424,809 Have them solve the problem.
Estimate the sum of 487 and 310