Respuesta :

Percent of the shots that were baskets would be the number of baskets shot divided by the total number of shots multiplied by 100%.

The calculation will look like this:
number of baskets shot = 23 shots
the total number of shots =32 shots
Percent of the shots that were baskets= 23/ 32 * 100%= 71.875%

Answer:139%

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico