kaitlyn3474 kaitlyn3474
  • 27-02-2018
  • Mathematics
contestada

Grape jam costs $7.20 for a case of 12 and sells for $0.89 per jar. What is the markup per jar to the nearest cent?

Respuesta :

mmba12 mmba12
  • 27-02-2018
The mark up per jar  is $0.29
Answer Link

Otras preguntas

How was Amsterdam's location an advantage?
How has the Pythagorean Theorem helped us through life?
How has the Pythagorean Theorem helped us through life?
Is 3/4 and 3/8 equivalent fractions and why? Thanks
Describe how you solved the following problem:I have a jar filled with $100 worth of quarters, nickels, and dimes. I have the same amount of each type of coin.
Jesse's dog Angel weights 18 1/2 lbs.. How many ounces does Angel weight?
wheels are 1.25 inches in diameter covert the wheels diameter to feet
Is 3/4 and 3/8 equivalent fractions and why? Thanks
why did the intolerable acts happened??
Math help! a miniproduct is the smallest possible product when multiplying a three digit number by a two digit number. Find the miniproduct using each of the di
ACCESS MORE