xXGavinXx
xXGavinXx xXGavinXx
  • 20-02-2018
  • Mathematics
contestada

32 and 33 please spammmmm

32 and 33 please spammmmm class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-02-2018
Cost of 1 set = 5t + 3j

so, the cost of 4 sets = 4(5t + 3j) =  20t + 12j Answer
Answer Link

Otras preguntas

if yuo rfttrherewdseftr thrtreddvvfgynhjuiknmgy
Complete the chart: Symbol # of valence e Common Oxidation Number Or charge Metal Or Nonmetal? Cation Or Anion S AI 03 Ō z O CI N
¿De qué necesidades creadas en este consumismo podrias prescindir en tu vida diaria?
Ax + 4 = 6x + B What values of A and B will result in an equation with infinite solutions? Enter the answers in the boxes. A= B=
I can't speak for anyone else,but spaghetti and meatballs are my favourite meal. I savour the flavour of Italian food whenever but it seem to me that the abilit
Balance the following chemical equation: CO2 + VH20 - CH1206+ voz [ ~ CO₂+
when is food a limiting factor?
Dose any one know how to do this please
A tablespoon is equivalent to about 4 teaspoons. A recipe calls for 1/3 cups of sugar for every 1/2 teaspoon of vanilla. What is the unit rate in tablespoons pe
The markup on appliances at Tom’s store is 50%. If the wholesale price of a dishwasher is $380, what price will Tom list when selling the dishwasher?
ACCESS MORE