Mari333
Mari333 Mari333
  • 05-01-2016
  • Mathematics
contestada

$4.80 for 6 cans unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link

Otras preguntas

Data stored on physical storage devices must do what before the processor can access it? Be converted to binary Be written to the hard drive Go into short-term
Each team in the softball league plays each of the other teams exactly once. If 21 games are played, how many teams are in the league?
When two frequencies are added together, the beat frequency and the average frequency are an octave apart?
In how many different ways can 7 people sit on a bench if two a and b must sit next to each other
What happens to the period of a spring-cart system motion when the system is in orbit inside the international space station?
a washer and dryer cost $586 combined. the washer costs $64 less than the dryer. what is the cost of the dryer?
The arms race between the united states and the soviet union began in 1949 when the soviet union tested its own _________, a weapon on which the united states h
Tommy can exchange 8 euros for 11 dollars. At this rate, how many dollars can Tommy get with 12 euros
What is the recursive rule for an=2n+11? a1=11;an=an−1+2 a1=13;an=an−1+2 a1=13;an=an−1+11 a1=2;an=an−1+11
What is the difference between above ground mining and underground mining?