haileysherrod12 haileysherrod12
  • 31-01-2018
  • Mathematics
contestada

Becky bought 4 pounds of grapes for $8.24. How much did the grapes cost per pound?

Respuesta :

caityobrien caityobrien
  • 31-01-2018
The grapes cost $2.06 per pound.
Answer Link
127807 127807
  • 31-01-2018
$2.06. 

Because 1 pound of grapes would be $8.24 divided by the total number of pounds; 4.
Answer Link

Otras preguntas

change the 10kg to pounds
define the term target market​
(06.01 LC) Read and choose the option with the best word or words to complete the sentence. A mi abuela sociable le gusta ________ con sus amigas en el jardín d
Drugs can be used in combination with other analgesics to help patients manage pain and inflammation. true or false?
which article of the NEC covers rigid metal conduit (RMC)
REARRANGE THE JUMBLED WORDS :: were about: PRAKASH O! Vik! We thinking you VIKRAM: don't I understand. have made why me special so? you PRAKASH Special you have
What is the measure (in degrees) of the exterior angle? Write your answer as a decimal. A triangle with two known interior angle measures. The first angle measu
What is the volume of a sphere with a radius of 7 cm? Sphere V=4/3 πr³ 1. Substitute the radius into the formula: V = 4/3 π(73)
please answer this i need help
Please help The question is a is what percent of b