Seudónimo
Seudónimo
16-12-2015
Mathematics
contestada
A 16 kg bag of watermelon for $8 per kg
Respuesta :
Аноним
Аноним
17-12-2015
To solve this all we need to do is multiply.
Since 1 kg is for $8, then we will multiply to see how much 16 kg would be for.
16 × 8 = 128
So, 16 kg is for
$128.
Hope I helped ya!!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 38+ )
Otras preguntas
The value of X is a word tell me
i glanced _____from (its not away)
What is the sum of the first 10 terms of this geometric series? Use . 6,144 + 3,072 + 1,536 + 768 + ⋯
thetta is an angle i a right angle triangle tan thetta= 28/47 what the value of thetta give you answer in degrees to 1d.p.
(X+9)^2*(x-9)(2x-7)=0
Humanism packet answer key
$4500 5.5% for 4 1/2 years
It was a mine town, uranium most recently. Dust devils whirled sand off the mountains. Even after the heaviest of rains, the water seeped back into the ground,
Need help on these problems very urgently !!
PLEASEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
ACCESS MORE