carastudies4995 carastudies4995
  • 27-01-2018
  • Mathematics
contestada

If a dozen eggs cost $1.35 what is the unit cost
A.$0.11
B.$0.13
C.$1.23
D.$4.29

Respuesta :

arianna62 arianna62
  • 27-01-2018
i think its 0.11 ita A
Answer Link
cecdav031783
cecdav031783 cecdav031783
  • 04-12-2019

Answer:

the answer is a

Step-by-step explanation:

i got the same question.

Answer Link

Otras preguntas

write 6300 kg in grams in standard form please u got 5 mins !!!!
The opportunity cost of living in the college dormitory is the: fun you have at college parties. classes you could have paid for with the room and board fee bil
Solve x + 5 = 7. OA. x = -2 and x = 12 OB. x = 2 and x = -2 C. x = 2 and x = -12 OD. x = -2 and x = -12
What was the most boring part of the movie monster house and why do you think it was the boring part?
Question 4 of 20 Click to read "The Story of Daedalus and Icarus" by Ovid. Then answer the question. Who or what does Brueghel leave out in his interpretation,
6 less than the product of 3 and a number. As an algebraic expression
Which statement best illustrates an example of economic specialization?
the question in photo
True or false the order of magnitude for the population of the United States is 4
What is the slope of the equation y= 5/4x-7/4