a small ice cream cone costs $2.00, a medium costs $2.75, and a large costs $3.25. special toppings cost extra. Melanie large cone with 2 toppings cost 4.65. what is the unit rate of cost per pound of toppings for a large cone?

a small ice cream cone costs 200 a medium costs 275 and a large costs 325 special toppings cost extra Melanie large cone with 2 toppings cost 465 what is the un class=