gtia04 gtia04
  • 17-01-2018
  • Mathematics
contestada

5 1/2 pounds of almonds cost $20.90 what is the unit rate

Respuesta :

obxsurfer obxsurfer
  • 17-01-2018
the unit rate is $3.8 per pound
Answer Link

Otras preguntas

How many 5-card hands can be formed that include exactly 2 pairs? (example 2 queens, 2 kings)
Why did president franklin d. roosevelt establish social security?
chlamydia, if left untreated:
A spinner is divided into many sections of equal size. Some sections are red, some are blue, and the remaining are green. The probability of the arrow landing o
answer the nearest tens of 924
what is one benefit of using electronic sticky notes ?
An object is located at 51 millimeters from a diverging lens the object has a height of 13 millimeters and image height is 3.5 millimeters how far in front of t
the sum of three numbers is 26. the second number is twice the first and the third number is 6 more than the second.
Which of the following is not a nutrient needed by the body? a. fats c. carbohydrates b. nucleic acids d. water
simplify 2^3 × 3^2 × 2^2 × 3^4