GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following polynomials is in standard form? A. F(x) = 5x +2x3 – x2 - 3 B. F(x) = 2x3 - x2 +5x - 3 C. F(x) = -3 +5x-x2+2x3 D. F(x) = -3 - x2 + 2x3 +5
Calegari Corporation makes cleaning products in two sequential departments, Mixing and Packaging. Materials are added at the beginning of the process in the Mix
Explain why the presidential candidate who receives most popular votes might not win the election.
Jamestown was originally governed by a governor whose council was appointed by A Parliament В. King James C. the Virginia Company D the House of Burgesses Pleas
MN is the midsegment of the trapezoid ABCD. What is the length of segment AB? If, DC=6 and intersection line MN=7
A compound sentence contains two or more dependent clauses. two or more independent clauses. two dependent clauses and one independent clause. two independent c
Simplify: 14w9 – 19w9
Question 10 (1 point) These words are all related in meaning. Select the word that has the most unfavorable connotation. thrifty frugal miserly a b Review Answe
Ignoring details associated with friction, extra forces exerted by arm and leg muscles, and other factors, we can consider a pole vault as the conversion of an
If a farmer has 320 eggs and you take 37 eggs, how many eggs do you have? - Quora