quintonmillie12 quintonmillie12
  • 19-12-2017
  • Mathematics
contestada

it costs $3.99 for 25 fl.oz.of detergent or $6.99 for 90fl.oz which is better buy

Respuesta :

dannyjrauh
dannyjrauh dannyjrauh
  • 19-12-2017
$6.99 for 90 fluid ounces is a better buy than $3.99 for 25 fluid ounces.
Answer Link

Otras preguntas

Factorize the equation
Why is the base of the triangle the same as the circumference of the circle?
Please help meee ( Me gusta (blank)tareas en clase
PLEADE ANSWER QUESTION NO. 2 2. ABCD is a parallelogram. What is the value of x?
Write your answer in the space provided before the number. 1. If you study hard, you might pass the exit exam. 2. Don't leave your window open at night. Someone
sometimes, we sabotage our healing journey by psychoanalyzing our feelings, because doing so ensures we avoid actually experiencing them. sometimes, we sabotage
patty is completing a student internship for her associate's degree in the therapeutic activities program. she asks to review the medical records of the people
Factorise x^2+4x+3=0
Solve 14−2x=28 using the replacement set {−21, −7, 7} . A. −21 B. −7 C. 7 D. I don't know.
Pls help asap. Jsut need the correct answer