jlopez108 jlopez108
  • 30-11-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 9 scarves is $60.75. What is the unit price?

Respuesta :

icythefoxieozf2fv
icythefoxieozf2fv icythefoxieozf2fv
  • 30-11-2017
$6.75 hope this helps my dude
Answer Link
madisonsharp139
madisonsharp139 madisonsharp139
  • 30-11-2017
Well, we just divide 60.75 by nine, and you get 6.75. So the scarves cost 6.75 each, comment if im wrong.  
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this using 30 60 90 property
how do we simplify (2x)^3
The first invasions of Rome from the east were from a. the Persians c. the Turks b. the Chinese d. the Spanish
What were the main labor sources in the Middle colonies? Family and slaves Immigrants and slaves Immigrants and indentured servants Indentured servants and fami
royce has $1.30 in dimes and quarters . he has 1/4 as many quarters as dimes. how many of each coin does he have
If I have a budget of 1,325 for renting a conference room for 26 people and the room is 270, which inequality can i use to find the amount I can spend on lunch
For which value of a are all the solutions of 2(x-5)>3x+a less than or equal 5?
PLEASE HELP I GIVE THANKS
How do you solve this using 30 60 90 property
How did people reveal distrust of others in the 1920's
ACCESS MORE