Ellis206 Ellis206
  • 30-11-2017
  • Mathematics
contestada

if three dozen cookies cost $9, what is the cost per cookie?

Respuesta :

whosfrostyy
whosfrostyy whosfrostyy
  • 30-11-2017
each cookie will cost 40 cents
Answer Link

Otras preguntas

The area of a black board is 1 1/3 square yards. A poster's area is 8/9 square yards. Find the unit rate and explain, in words, what the unit rate means in the
What type of role did temples most likely play in everyday religious practice and community life?
Is the value you obtained for the wavelength of the laser light consistent with the range of wavelengths for the red light? Explain any sources of error that mi
a light flashes every 2 minutes, a second light flashes every 3.5 minutes and a third light flashes every 4 minutes. if all three lights flash together at 8 p.m
What structures did early civilization create to deal with problems of organization and questions about their existence?
Round 708,569 to the ten thousands
What factors might influence where a city would develop
Facts about the declaratory act of 1766
How do I solve 8(x+y)
What is 3.84, 3.789, 3, 3 41/50 from greatest to least