yolibanning yolibanning
  • 30-11-2017
  • Mathematics
contestada

If a 2.5 pound bunch of bananas costs $1.10 what is the costs per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 30-11-2017
1 pound of bananas would cost 44 cents.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 30-11-2017
44 cents


I hope this helps and have a wonderful day filled with joy!!
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me please
Which of the following are the petals? A. D B. C C. B D. A
Analyzing Student Work for Errors Shira’s Shoes sold 875,000 pairs of sandals in June, which was 70% of the total number of shoes sold. How many shoes did the c
What is the purpose of extrinsic control of arteriolar smooth muscle contractile activity? A) regulate blood flow through specific capillary beds B) regulate me
complete the square with -16t^2+40t+1.5?​
which is not a well-known song from west side story?
4. While leaving the movie theatre after a great show, your friend comments on how cold it is outside and asks you if you have any idea how cold it actually is.
digital wallet is similar to physical money that kept in a wallet. true or false
DS Plans for a new storage unit are shown. If 0.125 in = 1 ft, what is the area of the new unit? E
What is dorothy wordsworth's point of view in her journal