Alizaaaaaa Alizaaaaaa
  • 30-11-2017
  • Advanced Placement (AP)
contestada

4 glue sticks cost $7.76
Which equation would help determine the cost of 13 glue sticks?

Respuesta :

SMILEYsos
SMILEYsos SMILEYsos
  • 30-11-2017
25.22
You can divide 7.76 by 4 to get the unit rate then multiply that by 13
Answer Link
NDH1540
NDH1540 NDH1540
  • 30-11-2017
7.76 divided by 4 equals ?
? Times 13
Answer Link

Otras preguntas

There are 220 students in the middle school. If 60% chose pizza for lunch, how many students chose pizza? Which is the correct proportion to solve if set up as
Which line of code will do I like code on th
Which object would be more difficult to get to a velocity of 10 cm/s a 20 kg bowling ball or a 1 kg tennis ball? Why? Use the terms force, mass, and velocity in
Help plz:))) I’ll mark u brainliest Help plz:))) I’ll mark u brainliest Help plz:))) I’ll mark u brainliest
The force exterted on an object are shown which of the following happens when f is less than 5 n
What is the answer to this will give brainliest to fastest and correct answer Hurry
Do you agree with the Turtle Bayou Resolutions? Why/Why not?
y+1= 6/11(x+4) convert to standard form please WILL GIVE BRAINLIEST
armold entire workout consisted of 10 minutes of warm up exercises,25 minutes of lifting weights and 15 minutes on the treadmil what os the ratio of number of m
Only answer if you live in South Carolina... or in Tennessee