cherry125
cherry125 cherry125
  • 30-11-2017
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight-pack of juiceboxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes.

Respuesta :

suspho
suspho suspho
  • 30-11-2017
Cost : Quantity = Unit rate 

4 : 8 = 0.50$
Answer Link

Otras preguntas

What type of trauma triage criteria regarding transport would a finger amputation receive? A. Any hospital w/ surgical facilities B. Any hospital as long as onl
Jeff wants to go to a university where the tuition is $9,000 per year he has a scholarship that pays for 70% of his tuition yesterday his $3,000 toward the firs
How did Henry Clay help the country avert war for thirty years?
A 0.145 kg baseball pitched at 33.m/s is hit on a horizontal line drive straight back at the pitcher at 46.0 m/s. If the contact time between bat and ball is 5.
Advantages and disadvantages of implementing plan where functional managers will be held responsible for cost overruns against their original estimates
How much money did Gemma have left in her checking account
I need help with this plz.
A water wheel has a radius of 4 feet and the bottom of the wheel is 1 foot from the ground. One plank is painted white and it starts at the top of the wheel. Th
Read and choose the correct option to complete the sentence.Faustina ___________ con los pies. camina caminas camine camino
The left end of a long glass rod 6.00 cm in diameter has a convex hemispherical surface 3.00 cm in radius. The refractive index of the glass is 1.60. Determine