aemmert83ovm2qa aemmert83ovm2qa
  • 29-11-2017
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price.8 gallons at $1.94 per gallon

A. 15.52

B. 13.52

C. 17.46

D. 15.20

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-11-2017
The answer is going to be a. hope that helped
Answer Link
reagansanders
reagansanders reagansanders
  • 29-11-2017
A)15.52 hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Both multiparty systems and two-party systems are designed to be responsive to the people. That is, they are designed to promote the election of officials who r
Why do you think it might be worth supporting a minor political party in the United States even if that candidate has little chance of winning?
Traditions Clothing Store is having a sale. Shirts that were regularly priced at $20 are on sale for $17. What is the percentage of decrease in the price of the
why do humans need nitrogen to survive?
If y varies jointly as x and z and y = 60 when x = 3 and z = 4, find y when x is 6 and z is 8. Can aanyone walk me through how to do this?
Three numbers are in the ratio 2 : 3 : 4. The sum of their cubes is 33957. Find the largest number
what is 5 square root of 54
Is the federal system the best way to govern the US?
the pressure of the earth's atmosphere becomes what as you move away from earth's surface?
Suppose that the function f ( x ) = 2x + 12 represents the cost to rent x movies amonth from an internet movie club. Makayla now has $10. How many more dollars