suheebhashi suheebhashi
  • 28-11-2017
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice costs $2.00 what is the unit cost

Respuesta :

Importance
Importance Importance
  • 28-11-2017
Hello!

I believe all you have to do is divide 16 by 2.00.

The answer is 8 opd or ounce per dollar.

Hope this helps! ☺♥
Answer Link

Otras preguntas

By which title was Darius known to the Persian people? do you know
what is the function of the anterior end of an earthworm
8/48 reduced to its simplest form?
Why is UPWELLING important to commercial fishing in the oceans?
Which of the following materials did the Greeks use in their artwork? A. clay B. marble C. wood D. cement E. bronze F. iron
what number is 3% of 100
Fern fronds grow from underground stems called sori. True or false.
1000 raised to the 5th power
Is -3.5 greater than -three and one third
The __________ helps the cell maintain its shape and internal organization. It is also involved in many forms of cell movement.
ACCESS MORE