mayceetroxell
mayceetroxell mayceetroxell
  • 28-11-2017
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $9.60 for 4 pounds

Relax

Respuesta :

Parkerbenz253
Parkerbenz253 Parkerbenz253
  • 28-11-2017
The unit rate would be $2.40 per pound, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Identify the option containing a sentence fragment. A. The jumbo jet circled the​ airport, waiting for clearance to land. B. The jumbo jet circled the airport.
Find the slope of the line whose equation is 5y = x - 3.
45 kilograms is how many newtons on the moon
Need help on #2 with work please
how to expand (2x+1)(x+1)
What was the historical significance of the supreme court case of plessy v. ferguson?
Two similar rectangular prisms have a scale factor of 2:3. The larger prism has a volume of 30 cubic centimeters. What is the volume of the smaller prism in cub
before cam broke his right arm he was able to type nine words per minute on his phone after he broke his arm he had to use his left hand for a while and he coul
Did Yup' ik women wear finger masks during special dance ceremonies and told stories with their motions
Explain the process cells undergo to maintain homeostasis? Explain how each of these processes help a cell?