mayceetroxell
mayceetroxell
28-11-2017
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $9.60 for 4 pounds
Respuesta :
Parkerbenz253
Parkerbenz253
28-11-2017
The unit rate would be $2.40 per pound, hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
When a figure is translated on a coordinate grid, what conclusion can you draw from the pre-image and image?
Parallels are numbered from 0° to 90° east and from 0° to 90° west.
Which of the following is not a characteristic of a country? (1 point) self-governed defined borders labeled as a non-sovereign state contains its own populatio
what is 1/10 as much of 32 million
What does a given point represent on a line graph?
solve equation 1/5(a+10)=-3
round 209 to the nearest ten
from place value relationships the 4s in 344 is?
As of 2008, the population of Australia was 21.3 million, and the population of New Zealand was closer to ________ million. A. 4 B. 10 C. 12 D. 8
What is 14.7•11.361?
ACCESS MORE
EDU ACCESS