aniyahwarren10ozyab3 aniyahwarren10ozyab3
  • 27-11-2017
  • Mathematics
contestada

A certain paint is sold in both 1-gal cans and 1-qt cans.The gallon can cost $13 and the quart can cost $5.How much do you save per gallon by buying the larger cans?

Respuesta :

celestegrantham
celestegrantham celestegrantham
  • 27-11-2017
You save $2 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

How did prohibition lead to a rise in organized crime?
Why can't chemical changes be reversed?
Paul is editing a story about his summer for his creative writing class. Which of the following sentences contains an error? A. Vinay and I took a trip to India
Patty had $110.28 un receipts and $75.52 un expenses.What was her profit?
what is 0.8-0.5/5+0.2
What is 18-2x(4+3) I need the answer
In addition to being necessary for respiration, _______ also provides UV radiation protection. A.) Oxygen B.) Carbon Dioxide C.) Hydrogen D.) Water
Mark the statement if it correctly describes Alexander 1
What does smooth ER lack that rough ER has?
what are the key elements associated with measuring the weather