saneen32p01r9r saneen32p01r9r
  • 26-11-2017
  • Mathematics
contestada

Jason spent$20.00 on school lunch each cost $2.50 how many lunches did he buy?

Respuesta :

kathrynboon3 kathrynboon3
  • 26-11-2017
2.50 x 8 = 20
he bought 8 lunches
Answer Link
mcdecor8oyapgj mcdecor8oyapgj
  • 26-11-2017
bought 8 lunches because you do 2.50 divided by 20.000 and that will give you 8 launches

Answer Link

Otras preguntas

Is the sentence compound, or is it simple with a compound verb? Macadamia nuts contain many nutrients but are poisonous to dogs. A. simple sentence with a
Which of these events is an example of reincarnation ? A. a peasant becoming a wealthy Silk Road trader B. a peasant buying a large plantation C. a peasant gai
Write 6,435,920,178 in expanded form
Find the product of 30x10
What are two traits that make up an organism?
Which quantity can vary among atoms of the same element?
In which kind of economic system does the government control the businesses that affect most citizens, such as railroads and electrical power? A. free-market
Which table shows a proportional relationship between x and y?
What is 7/25 in decimal form
What does the U.S. Government help regulate
ACCESS MORE