rose34 rose34
  • 27-10-2015
  • Mathematics
contestada

Write a real word problem that you can solve by writing an equation the answer to the problem must be 6

Respuesta :

tiger63 tiger63
  • 28-10-2015
You want to by two apples. Each apple costs three dollars. How much do you need to by two apples.
Answer Link

Otras preguntas

plzzzzzzzzzzzzzz answer
For mutually exclusive events we can use the ____ Principle of Counting.
Choose the graph that matches the following system of equations 4x +2y=-2 x-3y=24
What divided colonial society in South Carolina during the 1700s? lmk asapppp
Evaluate the piecewise at x=-4 and x=4
the fifteenth amendment covers which of the following
If you were a hot dog, would you eat yourself?
The graph shows the altitude of a helicopter over time. A graph measuring altitude and time. A line runs through coordinates (0, 10,000) and (15, 4000) and show
Bill receives a compliment on a recent campaign; he attributes the success to his creativity. mark’s campaign didn’t do well; he blames his team for not pulling
What is the goal of naturalistic theatre? A) to replicate believable everyday reality B) to represent nature at its best C) to use as few props and scenery as p