rachaelramnarine rachaelramnarine
  • 20-11-2017
  • Mathematics
contestada

alicia bought 3.8 pounds of cashews for 15.75 about how much was the cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-11-2017
The answer is $4.14.

Hope this helps!!
Answer Link
elyssaaaa
elyssaaaa elyssaaaa
  • 20-11-2017
$4.14 per pound. To do this all you do is divide the total price by the amount bought
Answer Link

Otras preguntas

3.Which of the following freedoms does the First Amendment include? A.the freedom to bear arms and the freedom of speech B.the freedom of assembly and the freed
Make a sentence with the words microdont microwave microsecond the each word has to has there own sentence and please make ur own
factor these expressions: 1. 7+14x 2. 32x-15 3. 24+32x 4. 6x-9 5. 48+24x 6. 72-18x 7. 25x+14
The great pyramids at Giza are remarkable structures because __________.
Thomas drew a rectangle with an area of 6 square centimeters. what is the greatest possible perimeter for the rectangle ?
how can you estimate 642 fl oz in cups
what is true about single parent families
9.34 kL=____________dal.
completing the square x^2 -2x -43=5
Please help! A wealthy businessman, Patrick Ott, is campaigning for Governor of Florida. During a debate he states, "I will use the leadership and financial ski
ACCESS MORE