amazingasian79 amazingasian79 19-11-2017 Mathematics contestada tiffany and Adele sold cookies and brownies to raise money for their school. They sold a total of 25 sweets. If each cookie costs 1$ and the brownies cost a 1.50 each and they made a total of 32$, how many did each sell?