blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

What is the mean to a math problem
What type of heterotroph is a fish?
What is the main difference between socialism and capitalism?
Solve For V 2v + 18 = 16 - 4 ( v + 7 )
The Constitution creates different lengths of terms for representatives and senators. Write two to four sentences that explain the pros and cons of shorter and
Where does the irrational number 1.8693… fall?
Prehistory can be described as _____. what happened last year what happened millions of years ago the time prior to the use of written records
How do you determine the half-life of a radioactive parent isotope based on a decay curve?
What two facts can you double to find 8x4?
Sam has 128 marbles how many hundreds are in this number