Respuesta :

All you have to do is divide 1.16 by 2 to get the cost for one pound. After that, you multiply the cost per pound by 5 to get the cost for 5 pounds. By the way, I think you mean if*
ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico