ATerry16 ATerry16
  • 26-10-2017
  • Mathematics
contestada

Ashley went to HEB to buy the apples to make her famous apple pie. if she bought 22 pounds of apples for $1.43 per pound. How much did Ashley pay for the apples?

Relax

Respuesta :

suspho
suspho suspho
  • 27-10-2017

You have to multiply the price by the quantity and you will find the total cost.

1.43 * 22 = 31.46

Answer Link

Otras preguntas

What was the Enlightenment? a. the time immediately following the American Revolution. b. a movement started by the sons of liberty c. a time when people bega
Write an expression with Parentheses to show how Sofia would solve 8x99
key difference of the celsius scale and kevin scale
Verify the identity by transforming the left-hand side into the right-hand side. (1 + cos² 3θ) / (sin² 3θ) = 2 csc² 3θ - 1
What's our main purpose of sleep?
show answers (8-5)(5-3)^2
Thomas Jefferson and James Madison supported raising tariffs to protect American industry from foreign competition. True False
What is the word form for 2.300
how long does a car traveling at 45 mph take to travel 80 mi in hours?
which Aztec city was the largest city in the Americas