SavannahHughes
SavannahHughes
20-10-2017
Mathematics
contestada
How do I work this out ?
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
20-10-2017
ur looking for the unit rate...so ur looking for the cost of 1 chocolate bar.
cost per bar...." / " means per..
cost / bar : 1.20 / 4 = 0.30 per bar <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
Find the slope and the y-intercept of the line. y= 3/4-1/5x
EASY BRAINLISTA coin was flipped 150 times. The results of the experiment are shown in the following table:Heads Tails90 60Which of the following best describes
***I WILL MARK BRAINLIEST** Diego starts a paragraph with the topic sentence The government's approach to immigration needs to be extensively revised to allow m
production ecrite sur la fuite du temps
expand and simplify x(x-4)(x-1)
five more than thrice a certain number x
Please help whoever answers correctly, I will mark your answer brainliest I swear this is the last one
Need help urgent! What are the points for this table using the equation: 50x+y=-100
how do I not get points taken away for plagiarism?
Solve this quickly please!!
ACCESS MORE