SavannahHughes
SavannahHughes
20-10-2017
Mathematics
contestada
How do I work this out ?
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
20-10-2017
ur looking for the unit rate...so ur looking for the cost of 1 chocolate bar.
cost per bar...." / " means per..
cost / bar : 1.20 / 4 = 0.30 per bar <==
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Select the correct answer. What are the definitive characteristics of SER supply? A. unstable, subject to price gouging B. limited, perishable, prone to scarcit
Rationalise the denominator of 1/√3 - √2
5 less than the quotient of a number y and 4.
what do we do when others treat us as though we do not belong
*In Chapters 8 and 9, several characters in Roll of Thunder, Hear My Cry react to acts of intimidation or harassment by white members of the community. Compare
A deck of cards consists of 13 cards in each of 4 suits, for a total of 52 cards. Douglas selects a card at random from the deck, puts it back in the deck, and
evident to show it's unfair to classify students according to their grades (it's for an argument essay pls pls)
1. Choose three phenomena that occur in Louisiana and the Gulf of Mexico that are caused by human impact? A. Oil Spills B. Silver Carp C. Nutria Rats D. Obesity
On Monday, Sam's Pizza sold 40 large pizzas, 57 mediums, and 35 smalls. A large pizza costs $12. Medium pizzas are $10 each, and small pizzas are $9 each. How m
A town population is 57,990. About 75 people move out of the town each month. Each month 175 people on average 200 people moving away every month. In about how
ACCESS MORE