aby1019 aby1019
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

Becky bought 4 pounds of grapes for $8.24.How much did the grapes cost per pound?

Respuesta :

kitten1127 kitten1127
  • 18-10-2017
$2.06 per pound. Divide $8.24 by 4.
Answer Link
shmush
shmush shmush
  • 18-10-2017
The grapes cost $2.06 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

How was life different for slaves in the city than on the plantation?
Letter E. What is the tissue called?
Explain how garden egg sauce is prepared​
what type of information should be provided in a newspaper artical?
write a letter to your friend telling him or her about the school incoming party​
Aline has a slope of 1 and passes through the point(8, 3). What is its equation in slope -intercept form?
Find the new price for the markup given. Round to the nearest cent if neccessary 145.95 discounted 20%
help help help help help
Explain Levy flight ?
Which of the following is TRUE about the ossicles of the middle ear?