ozi2 ozi2
  • 17-10-2017
  • Mathematics
contestada

A produce stand sells a basket of 12 apples for $6. If the unit price of an apple is the same , what is the price for a basket of 18 apples?

Respuesta :

shmush
shmush shmush
  • 17-10-2017
The price for a basket of 18 apples is $9. :)
Answer Link
usernamee16
usernamee16 usernamee16
  • 17-10-2017
i think the price would be $9, since they were sold 2 for $1.
Answer Link

Otras preguntas

classify wine and beef stew as homogeneous or heterogeneous.
A DUI conviction not only affects the driver involved but also his or her ___________ A. friends. b. family. c. Both A and B
Which number is 164,502,423 decreased you 100,000?
Which term is defined as “a legal doctrine that permitted racial segregation in public facilities?”
Which expression represents "the sum of 3 and n" a. n + 3 b. n3 c. 3n d. n + n + n
What is the value of a2 + 3b ÷ c - 2d when a = 3, b = 8, c = 2, and d = 5 a. 8 b. 12 c. 10 d. 11
"All integers are rational numbers" True or False
write a sentence that mentions a foreign country or sport and an athlete
Which is equal to 42 • 48? a. 416 b. 410 c. 46 d. 4−6
find the mean of 11,-7,-14,10,-5