thehispanicdoll thehispanicdoll 16-10-2017 Mathematics contestada ashley bought a sandwich for 2.99$, two pickles for 0.89$ each, chips for 0.99$, and a drink for 1.50$. she paid with a 20.00$. how much did ashley spend in all?