Casey15 Casey15 16-09-2015 Mathematics contestada Which equation models this problem? Chelsea paid $54.90 for nine bath towels. What is the unit price, p, per towel? A. 54.90p = 9 B. 9p= 54.90 C. p/9 = 54.90 D. p/54.90 = 9