anaples23 anaples23
  • 29-09-2017
  • Mathematics
contestada

express $15 for 10 gallons a unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 29-09-2017
unit rate is price a gallon
15/10= $1.50 a gallon
Answer Link

Otras preguntas

Which one is not a noun? health recipe exercising nutritionist
What is the difference between auto fill and fill handle ?​
pls help!! i need to also explain how i got the answer
2. How do cells build a variety of structures to function in the cell?
Can someone help me with this french assignment please ?? WILL AWARD BRAINLIEST !!!! Write at least: 6 simple sentences in French using the Future Simple and th
What is the C++ program to display 3 6 9 12 15​
PLEASE HELP ASAP! Investigators plan to move some evidence from the crime scene. What should be done for this to happen correctly?A. Family members must be offe
A customer ordered a product online for $299 and was charged an additional $10 for shipping and handling. The customer received a rebate of $99 and a $25 credi
How many grams of Fe2O3 are required to completely react with 3.0 moles of CO2 in the following reaction? Fe2O3. + 3CO. ---> 2Fe + 3CO2
Describe how your job(s) can shape your perceptions and assessments of your overall life satisfaction. Would the age at which you conduct a life review have any