turtle30
turtle30 turtle30
  • 28-09-2017
  • Mathematics
contestada

what is the what is the unit rate of $32.05 / 15 gallons

Respuesta :

jambrose2001
jambrose2001 jambrose2001
  • 28-09-2017
Divide $32.05 by 15 for the unit rate per gallon. So 32.05/15= $2.14 per gallon.
Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Assume that Jordan ​Enterprises's radio broadcast license is renewable at the end of each 10​-year term and management has provided evidence that approval of th
PLEASE HELP ME!!!!!!!!!!
Lincoln’s had ________ primary reasons for issuing the Emancipation Proclamation. Below, provide each reason and an explanation of each. 6._____________________
6 out of 18 in a fraction
need some help with just one question please help.What is the pH of a 9.7 x 10-5 M NaOH solution? (2 formulas)​
Abigail ordered a 32 oz steak that cost $60. (cost to weight)
Check out this app! It's millions of students helping each other get through their schoolwork. https://brainly.app.link/qpzV02MawO​
Practice In the figure, a || 6. What is the value of x?
How was the plight of Jewish refugees complicated by the Great Depression? (in a short paragraph)
Which of the statements is false about the additive identity? A. if y is the additive identity, then x+y=x B. the value of the additive identity is 0 C. Addi