shaheemweddingoww8ed shaheemweddingoww8ed
  • 26-09-2017
  • Mathematics
contestada

pizza costs 1.50 per slice. use a table and an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and total cost

Respuesta :

sktw2004
sktw2004 sktw2004
  • 26-09-2017

# of slices   Price

1                   1.50

2                  3.00

3                   4.50

4                  6.00

5                   7.50

6                  9.00

Answer Link

Otras preguntas

Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Are there any producers who don't do photosynthesis?
Are there any producers who don't do photosynthesis?
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Are there any producers who don't do photosynthesis?
Are there any producers who don't do photosynthesis?
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??
Who is the author of Alice's Adventures in Wonderland'??