A restaurant sells a coffee refill mug for $6.75. Each refill costs $1.25. Last month Keith spent $31.75 on a mug and refills. Write an equation you can use to find the number of refills that keith bought.

Respuesta :

The answer is 3975 that the aswer
Okay it might be -26.22 but just saying again not sure. I got it because you would add 6.75 - 1.25 = 5.5 then you would subtract 5.5 - 31.75 = 26.22.
ACCESS MORE