makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

The most important purpose of a cover letter is to _____. allow the employer to really get to know you as a person describe why you need the job or how much you
How many weeks untill you usually feel your baby kick?
Hawks, like all consumers, must eat for carbohydrates. Trace the flow of energy, sun to hawk, in their habitat.
Molly uses 192 beads to make a bracelet and a necklace. It takes 5 times as many beads to make a necklace than it does to make a bracelet. How many beads are us
a boy is 10 m whereas a girl is 9 m less,wat is the height of the girl?
How to find length of the flower bed, divide the area by the width
I need 3 examples of cover-ups or conspiracies for a report I'm doing for English. One has to be a cover-up/conspiracy by the U.S. Government, one by a foreign
How do you solve this equation
i need help so what is the answer
Which reform is most closely associated with Turkish leader Kemal Atatürk? (1) implementation of Sharia law (2) introduction of Arabic script (3) es