njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

Part A: Write an inequality to represent the temperatures at which the gas in the truck will remain in liquid form
Question 19 of 20 A married couple wants to move out of their apartment into a new house. They don't have enough in their savings to pay for any of the houses t
what can the fair test help you avoid?
predict the missing component in the nuclear equation
the mucinous glycoprotein covering teeth that streptococci attach to is called the ________.
what statement can you use to divide a script into multiple batches?
Which quotation from “Miss Brill” develops the idea that Miss Brill is deeply affected by the opinions of others? “She unclasped the necklet quickly; quickly, w
x2y, for x = 3 and y = 6
What was the trail of tears? Who was impacted.
Three fourths minus three eighths