Respuesta :

Answer:

The cost of 1 lolly is 3.55

Step-by-step explanation:

To determine the cost per lolly, take the total cost and divide by the number of lollies per packet.

28.40 / 8 =3.55

The cost of 1 lolly is 3.55

ACCESS MORE