Given that Johney's baseball had raised $1,456 out of $2,000 they need to play the tournament.
Amount of money they still need to raise is given by $2,000 - $1,456 = $544.
Given that there is a total of 11 players in the team. Let x represent the total amount each player needs to raise, then x = $544 / 11 = $49.45
Therefore, each player needs to raise $49.45