nydiaflores2004 nydiaflores2004
  • 30-08-2017
  • Mathematics
contestada

Calculate each unit rate
$11.49 for 3 packages

Respuesta :

classy12
classy12 classy12
  • 30-08-2017
For the total it would be like $34.47 and so the unit rate might be $3.83
Answer Link

Otras preguntas

Which of these uses correct capitalization to complete the sentence? Raymond is a _______________. a native american b native American c Native american d Nativ
Is √1/√49 rational ???
Which statement describes the value of the expression 15*(8+45)?
Select the correct pronoun. Each man was prepared to give HIS/THEIR opinion.
Extended paragraph please hurry worth 20 points Victor faints at the sight of Elizabeth’s body: “Life is obstinate and clings closest where it is most hated. Fo
In Latin, adjectives do NOT have to agree with their noun in ___________. a. declension b. number c. gender d. case
9340.00 is invested into an account that earns 8 1/2% simple interest for 15 years. What is the interest earned and what is the total in the account?
Which country started the first colony in today’s Louisiana? Question 5 options: British French Spanish Americans
who was the top US commander in Vietnam ​
Suppose you had d dollars in your checking account. You spent $20 but have at least $55 left. How much money did you have initially? Write, solve, and graph an