marlisamoore
marlisamoore
29-08-2017
Mathematics
contestada
can someone help me please
Respuesta :
gmblanchette01
gmblanchette01
29-08-2017
6% of $22 = 1.32
22 + 1.32 = 23.32 (cost of meal with tax)
20% of 23.32 = 4.66
23.32 + 4.66 = 27.98
Total cost = $27.98
Answer Link
jahnays16
jahnays16
29-08-2017
the answer is 27.98 hun
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $220 for 17 ft2
Read this excerpt from a story. Juan coasted down the hill, gaining speed. He executed the turn toward the basketball courts with ease, adjusting his weight on
I NEED AN ANSWER ASAP PLEASE!!
Jacob strode up 12 steps in 6 seconds to reach his apartment on the second floor. How many steps did he climb in 4 seconds? Which is the correct equation that w
What is the waste material liquid that is formed in the kidneys?
True or false The solution to the inequality 5x+2<175x+2<17 is x<3x<3.
jared buts 2.4 pounds of broccoli for $3.24 which equation could jared use to find c, the cost of each pound of broccoli
The more resources you have to choose from during an open book test, the better you will do on the test because more information is available to you. Please sel
Which of the following sentences combines the independent clauses into a sentence using the most appropriate coordinating conjunction? Examples: Harvey drives.
Jay has an album that holds 700 hockey cards. Each page of the album holds 7 hockey cards. If 22% of the album is empty, how many pages are filled with hockey