lilDanny
lilDanny
18-08-2017
Mathematics
contestada
Four pounds of apples cost $1.96.
Respuesta :
choixongdong
choixongdong
18-08-2017
Four pounds of apples cost $1.96
so each pound cost: $1.96 / 4 = $0.49 or 49 cents
hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
What is the value of the expression
Given the lengths of two sides of a triangle, find the range for the length of the third side. (Range means find between which two numbers the length of the thi
The graph below shows four straight lines, A, B, C, and D: graph of line A going through ordered pairs negative 2, negative 3 and 2, 5. Graph of line B going t
15) In a recent study of 35 ninth-grade students, the mean number of hours per week that they played video games was 16.6. The standard deviation of the populat
Showing your point of view about this statement: Men are better drivers than woman ?
pls answer asap i need this answer quick plus the full explanation #4
Solve and CHECK the following: 8−(5x−2)=6−2(3x+1)
Seventy-five-year-old Marcia has been a widow for the last two years. She has lived in the house in which she and her husband raised their four children for 46
Identify the sentence in which modifiers are correctly placed. A. Morris ate a hamburger at a diner, full of grease and fat. B. Morris ate a hamburger, which
Simplify x2 + 5x + 4/X +4