jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Suppose that the price of apples increases by 10%. Within a short amount of time, apple producers are able to increase the quantity of apples supplied by 2%. Th
Throughout the novel, Edna feels caught between the way others see her and the way she sees herself. Identify several moments in which this struggle is apparen
so sánh căn 3+ căn 2 và căn 2 + căn 6
Consider the following statement. For every integer m, 7m + 4 is not divisible by 7. Construct a proof for the statement by selecting sentences from the followi
Look for 10 noun phrases consisting of 7 words or more
PLEASE HELP: Click on the graph to choose the correct answer to the equation.y > 2(Choose one of the graphs from the image as the answer)
The ideas of Karl Marx and Max Weber
Megan used 23 firecrackers and 15 sparklers in one hour. She did this for 7 nights straight. How many firecrackers did she use during that time?
What are developed countries according to World Development Report?​
HELP WITH 9 AND 10! I really don’t understand how to find these!