dfghjghuji4130 dfghjghuji4130 26-12-2023 Physics contestada An iron of P1 = 600 W and nominal voltage U = 120 V and a radiator of nominal power P2 = 1.1 kW and the same rated voltage are connected in series at U '= 220 V. What power each consumes device?